Tirsdag 2. desember kl. 18.00 Tanum Karl Johan

Adventskveld!

FB Adventskveld_2

Jon Michelet, Lars Mytting, Anne B. Ragde, Gaute Heivoll og Tove Nilsen forteller om sine nyeste bøker, men også om julegleder. Andreas Viestad gir gode tips til juleforberedelser og julemat. Det serveres gløgg og julekaker. Velkommen til en hyggelig adventskveld!

Julesigneringer uke 48

Signeringer denne uken!

Lørdag 29. november

BentStiansen_150x188.jpg

Bent Stiansen signerer "Norge rundt med Bent Stiansen"  kl. 13.00 på Tanum Kolbotn Torg. Her blir det nystekte sveler og besøk av de ansatte fra Tårnhuset restaurant. Det er også et flott kapittel om Tårnhuset restaurant  i Stiansens nye bok.


Lindell-Unni_150x150.jpg

Unni Lindell signerer "Brudekisten" kl. 14.00 på Tanum CC Vest. "Brudekisten" er bok ti i serien om Cato Isaksen.


stavrum_150x149.jpg

Arild Stavrum Signerer "Maradonas magi" og "Maradonas mål" kl. 15.00 på Tanum Oslo City.

Julesigneringer per butikk

Julesigneringer i Tanums butikker

Tanum Karl Johan

13. desember kl. 13.00 Ole Martin Alfsen, Hverdagsmat
13. desember kl. 15.00 Prinsesse Märtha Louise og Elisabeth Nordeng, Stemmen eller støyen
16. desember kl. 16.00 Ingrid Espelid Hovig og Arne Hjeltnes, 90 retter til Ingrid Espelid Hovig
16. desember kl. 17.00 Edvard Hoem, Slåttekar i himmelen
17. desember kl. 16.00 Bent Stiansen, Norge rundt med Bent Stiansen
17. desember kl. 17.00 Lars Mytting, Svøm med dem som drukner
18. desember kl. 16.00 Anne B. Ragde, Jeg har et teppe i tusen farger
18. desember kl. 17.00 Eyvind Hellstrøm,  Duft av jul
19. desember kl. 15.30 Thor Hushovd, Thor
19. desember kl. 16.30 Kjell Askildsen og Alf van der Hagen, Kjell Askildsen: Et liv
20. desember kl. 13.00 Jonas Gahr Støre, I bevegelse
20. desember kl. 14.00 Jon Michelet, En sjøens helt: Gullgutten
22. desember kl. 15.30 Tore Renberg, Angrep fra alle kanter
 
 
Tanum CC Vest
29. november kl. 14.00 Unni Lindell, Brudekisten
06. desember kl. 13.00 Wenche Witt, Monsterkokkene lager hai-te
06. desember kl. 15.00 Bente-Helen Schei, Fletteboka
10. desember kl. 11. 00 Børge Lund, LUNCH
11. desember kl. 16.00 Arne og Carlos, 30 Tøfler
12. desember kl. 14.00 Ingeborg Moræus Hanssen, Alder: triumf eller tragedie?
12. desember kl. 16.00 Lars Mytting, Svøm med dem som drukner
13. desember kl. 13.00 Prinsesse Märtha Louise og Elisabeth Nordeng, Stemmen eller støyen
16. desember kl. 16.00 Tom Kristensen, Dødspakten
16. desember kl. 17.30 Tove Nilsen, Konge i snø
17. desember kl. 14.00 Ingvild Tennfjord, Bobler
17. desember kl. 17.00 Eyvind Hellstrøm,  Duft av jul
18. desember kl. 14.00 Anne B. Ragde, Jeg har et teppe i tusen farger
18. desember kl. 16.00 Ole Martin Alfsen, Hverdagsmat
18. desember kl. 18.00 Jonas Gahr Støre, I bevegelse
19. desember kl. 13.00 Edel Hammersmark Gjervan, Mine beste dikt
19. desember kl. 14.00 Kjell Askildsen og Alf van der Hagen, Kjell Askildsen: Et liv
20. desember kl. 13.00 Bent Stiansen Norge rund med Bent Stiansen
22. desember kl. 17.00 Tore Renberg, Angrep fra alle kanter
 
 
Tanum Kolbotn torg
29. november kl. 13.00 Bent Stiansen Norge rund med Bent Stiansen
13. desember kl. 14.00 Tom Kristensen, Dødspakten
17. desember kl. 16.00 Hans Olav Lahlum, Maurtuemordene
20. desember kl. 13.00 Øyvind "Vinni" Sauvik, Johnny Virker i turbotrøbbel
 
 
Tanum Bryn
17. desember kl. 17.30 Hans Olav Lahlum Maurtuemordene
20. desember kl. 13.00 Tove Nilsen, Konge i snø
 
Tanum Byporten
  9. desember kl. 15.30 Unni Lindell, Brudekisten
10. desember  Børge Lund, Lunch
12. desember Ole T. Moen, USA 13. desember kl. 14.30 Ole Martin Alfsen, Hverdagsmat
16. desember kl. 15.30 Edvard Hoem, Slåttekar i himmelen
17. desember kl. 15.00 Lars Mytting, Svøm med dem som drukner
17. desember kl. 17.00 Jo Nesbø, Sønnen
18. desember kl. 15.30 Hans Olav Lahlum Maurtuemordene
19. desember kl. 14.30 Tom Kristensen, Dødspakten
19. desember kl. 15. 30 Anne B. Ragde, Jeg har et teppe i tusen farger
20. desember kl. 15.30 Unni Lindell, Brudekisten
22. desember kl. 14.30 Tore Renberg, Angrep fra alle kanter
 
 
Tanum Oslo City
29. november kl. 15.00 Arild Stavrum Maradonas magi og Maradonas mål
04.desember kl. 18.00 Stein Inge Stølen Biler: Norske favoritter fra gullalderen 1950-1980
06. desember kl. 15.00 Agdestein, Skandfer og Kabicek, Krüger og Krogh - Brennpunkt Oslo
13. desember kl. 16.00 Josef Yohannes, Urban Legend
18. desember kl. 17.00 Hans Olav Lahlum, Maurtuemordene
19. desember kl. 14.30 Linnéa Myhre, Kjære
 
 
Tanum Storo
17. desember k. 16.30 Anne B. Ragde, Jeg har et teppe i tusen farger
18. desember kl. 16.30 Lars Mytting, Svøm med dem som drukner
19. desember kl. 17.00 Tom Kristensen, Dødspakten
 
Tanum Nordre
13. desember kl. 13.00 Lars Mytting, Svøm med dem som drukner
16. desember kl. 16.30 Berit Nordstrand, 12 uker til et sunnere liv og en smalere midje
17. desember kl. 16.30 Ola By Rise, Ballens bane
20. desember kl. 13.00 Anne B. Ragde, Jeg har et teppe i tusen farger

Julesigneringer per forfatter

Julesigneringer i Tanums butikker

Lars Mytting, Svøm med dem som drukner
12. desember kl. 16.00 Tanum CC Vest
13. desember kl. 13.00 Tanum Nordre
16. desember kl. 18.00 Tanum Oslo City
17. desember kl. 15.00 Tanum Byporten
17. desember kl. 17.00 Tanum Karl Johan
18. desember kl. 16.30 Tanum Storo

Jonas Gahr Støre, I bevegelse
18. desember kl. 18.00 Tanum CC Vest
20. desember kl.13.00 Tanum Karl Johan

Edvard Hoem, Slåttekar i himmelen
16. desember kl. 15.30 Tanum Byporten
16. desember kl. 17.00 Tanum Karl Johan

Eivind Hellstrøm, Duft av jul
17. desember kl.17.00 Tanum CC Vest
18. desember kl. 17.00 Tanum Karl Johan

Bent Stiansen, Norge rundt med Bent Stiansen
29. november kl. 13.00 Tanum Kolbotn Torg
17. desember kl. 16.00 Tanum Karl Johan
20. desember kl. 13.00 Tanum CC Vest

Ole Martin Alfsen, Hverdagsmat
13. desember kl. 13.00 Tanum Karl Johan
13. desember kl. 14.30 Tanum Byporten
18. desember kl. 16.00 Tanum CC Vest

Anne B. Ragde, Jeg har et teppe i tusen farger
17. desember kl. 16.30 Tanum Storo
18. desember kl. 14.00 Tanum CC Vest
18. desember kl. 16.00 Tanum Karl Johan
19. desember kl. 15.30 Tanum Byporten
20. desember kl. 13.00 Tanum Nordre

Jo Nesbø, Sønnen
17. desember kl. 17.00 Tanum Byporten

Jon Michelet, En sjøens helt: Gullgutten
20. desember kl. 14.00 Tanum Karl Johan

Unni Lindell, Brudekisten
29. november kl. 14.00 Tanum CC Vest
09. desember kl. 15.30 Tanum Byporten
20. desember kl. 15.30 Tanum Byporten

Thor Hushovd, Thor
19. desember kl. 15.30 Tanum Karl Johan

Askildsen og van der Hagen, Kjell Askildsen: et liv
19. desember kl. 14.00 Tanum CC Vest
19. desember kl. 16.30 Tanum Karl Johan

Prinsesse Märtha Louise og Elisabeth Nordeng, Stemmen eller støyen
13. desember kl. 13.00 Tanum CC Vest 
13. desember kl. 15.00 Tanum Karl Johan

Tore Renberg, Angrep fra alle kanter
22. desember kl. 14.30 Tanum Byporten
22. desember kl. 15.30 Tanum Karl Johan
22. desember kl. 17.00 Tanum CC Vest

Tom Kristensen, Dødspakten
13. desember kl. 14.00 Tanum Kolbotn Torg
16. desember kl. 16.00 Tanum CC Vest
19. desember kl. 14.30 Tanum Byporten
19. desember kl. 17.00 Tanum Storo

Hans Olav Lahlum, Maurtuemordene
17. desember kl. 16.00 Tanum Kolbotn Torg
17. desember kl. 17.30 Tanum Bryn
18. desember kl. 15.30 Tanum Byporten
18. desember kl. 17.00 Tanum Oslo City

Øyvind "Vinni" Sauvik, Johnny Virker i turbotrøbbel
20. desember kl. 13.00 Tanum Kolbotn Torg

Børge Lund, LUNCH
10. desember kl. 11.00 Tanum CC Vest
10. desember kl. 16.30 Tanum Byporten

Wenche Witt, Monsterkokkene lager hai-te
06. desember kl. 13.00 Tanum CC Vest

Bente Helen-Schei, Fletteboka
06. desember kl. 15. 00 Tanum CC Vest

Arne og Carlos, 30 tøfler
11. desember kl. 16.00 Tanum CC Vest

Ingeborg Moræus Hanssen, Alder: triumf eller tragedie?
12. desember kl. 14.00 Tanum CC Vest

Tove Nilsen, Konge i snø
16. desember kl. 17.30 Tanum CC Vest
20. desember kl. 13.00 Tanum Bryn

Linnéa Myhre, Kjære
19. desember kl. 14.30 Tanum Oslo City

Ingvild Tennfjord, Bobler
17. desember kl. 14.00 Tanum CC Vest

Edel Hammersmark Gjervan. Mine beste dikt
19. desember kl. 13.00 Tanum CC Vest

Arild Stavrum, Maradonas magi
29. november kl. 15.00 Tanum Oslo City

Stein Inge Stølen, Biler
04. desember kl. 18.00 Tanum Oslo City

Agdestein, Skandfer og Kabicek, Krüger og Krogh
06. desember kl. 15.00 Tanum Oslo City

Josef Yohannes, Urban Legend
13. desember kl. 16.00 Tanum Oslo City
 

Onsdag 3. desember kl. 17.00 Tanum Karl Johan

Eksklusivt møte med John Cleese!

Menaltsaacleese

Komiker John Cleese signerer biografien "Men altså..." kun hos Tanum Karl Johan.

«Jeg har tenkt å gjøre denne boka så morsom som jeg kan.» Det er utgangspunktet når John Cleese endelig har bestemt seg for å skrive om sitt mangslungne liv. John Cleese er like slagferdig og humoristisk på trykk som i levende live og det er bare å glede seg for alle som setter pris på stor humor.

Følg med på hva som skjer hos oss

Lackberg_nr15-modifisert_150x135

Hos oss skjer det stadig mye spennende. Vi har ofte besøk av forfattere fra innland og utland, på signeringer, litteraturkafeer og foredrag.
 
Vi har blant annet hatt besøk av Paul Auster, Siri Hustvedt, Jon Michelet, Per Petterson, Patti Smith, Jeffery Archer, Cecilia Samartin, Victoria Hislop, Merete Lindstrøm, Joralf Gjerstad, Anthony Beevor, Jojo Moyes, Jenny Skavlan, Lars Lillo-Stenberg, Vigdis Hjorth, Mari Boine, Unni Lindell, og mange, mange flere...

Alle våre arrangementer er gratis.